Trener personalny – kim jest i jakie ma zadanie?

Trener personalny – kim jest i jakie ma zadanie?

7 listopada, 2023 Wyłączono przez admin


Kochasz finanse i potrafisz sprawić, że pokochają je inni? Faktycznie jest to ciekawy program pozwalający poznać karierę trenera personalnego. Dowiedz się, kim dokładnie jest coach, kim jest dobry trener i jak pozostać popularnym trenerem personalnym.

Kwalifikacje mocnego trenera personalnego

Trener personalny to rola, która pomaga innym osiągnąć ich cele, takie jak utrata wagi, nabranie formy czy budowanie i utrzymanie sprawności. Dlatego trener personalny musi posiadać następujące informacje:

Zdiagnozować potrzeby i swobodę uczestnika szkolenia. Planowanie procesu szkoleniowego. Organizacja jednego szkolenia. Dostosowanie rodzaju kształcenia do kierunku uzależnione jest także od sytuacji finansowej stażysty. Pogłębianie wiedzy ucznia na temat zdrowych nawyków. Zapewnienie bezpieczeństwa podczas szkoleń.

Cechy główne dobrego trenera

Praca z trenerem personalnym powinna być aktywna i zdrowa. Musi być także prowadzona na podstawie pewną wiedzę o sporcie i metodach, biologicznych i psychospołecznych zasadach życia człowieka oraz podstawowej opiece. Aby podnosić nasze kompetencje zawodowe, trener musi mieć świadomość trafnych i logicznych wiadomości na temat tych zagadnień.

Dobry trener personalny ma wysoko rozwinięte umiejętności miękkie, w tym empatię i nauczanie oraz umiejętności interpersonalne. Dzięki nim może usłyszeć, jaki styl inspiracji odpowiada konkretnej osobie i z jakimi problemami się boryka, np. otyłością.

Trener personalny musi być także osobą aktywną. Większość trenerów tworzy własne produkty w ramach swojej działalności, a nie jako praca na pełny etat. Niektórzy trenerzy decydują się na stworzenie własnej, rozpoznawalnej marki, aby zapewnić przepływ klientów.

Trener personalny – zostaw tak, jak jest

O wiedzę trenera personalnego często zabiegają studenci i absolwenci kierunków medycznych (rehabilitanci, fizjoterapeuci), zdrowia czy kultury sportowej, którzy prowadzą także studia w ośrodkach fitness, ruchu i rekreacji lub ośrodkach zdrowia. Daje im to dobre podstawy do takiej kariery.
Jednak większa szkoła to nie jedyna droga dla dziewcząt, które muszą pracować jako osobisty trener. Aby przetrwać, wystarczy odrobina edukacji i znaleźć wymarzoną pracę lub rozwijać swoje umiejętności pod okiem nowego, doświadczonego trenera.

Trener Personalny – Liczby mają znaczenie!

Osoby chcące pracować z trenerem osobistym zazwyczaj szukają oficjalnych kwalifikacji. Nic interesującego. Trener personalny to zatem osoba, która w pełni odpowiada za własne zdrowie i bezpieczeństwo. Jeśli zastanawiasz się nad pracą jako trener personalny, wypróbuj wbudowany system oceny, aby uzyskać certyfikat i zdobyć umiejętności potrzebne do realizacji treningu personalnego.